Бујични потоци у Угљевику поплавили су четири стамбена и 14 помоћних објеката, речено је Срни у општинској управи.
Угљевик је јуче захватило невријеме праћено обилним падавинама, бујични потоци изазвали су велику материјалну штету у мјесним заједницама Малешевци, Тутњевац, Мезграја Гај и Мезграја Косе.
Начелник Угљевика Драган Гајић синоћ је био на поплављеном терену са припадницима Ватрогасне јединице Угљевик, цивилне заштите и Комумалног предузећа „Компред“ који су неуморно радили како би спријечили још већу штету.
„Најважније је да није било људских жртава“, истакао је Гајић.
У Малешевцима су угрожени путеви и вода је ушла у један стамбени објекат, док су у Тутњевцу поплављена три стамбена објекта.
Вода није ушла у Цркву Светог Владике Николаја у Малешевцима нити у објекат школе.
Гајић је и у јутарњим часовима посјетио поплављена подручја и разговарао са мјештанима.
„У Малешевцима смо успјели да евакуишемо два човјека који су се задесили у кући око које је била вода и која је пријетила да уђе у тај стамбени објекат. Захвалан сам свима коју су учествовали у одбрани од поплава“, рекао је Гајић.
Шеф цивилне заштите општине Угљевик Александар Крстић рекао је да је протекла ноћ била изазовна, те да нису биле најављене обилне падавине на подручју ове подмајевичке општине.
„Излили су се бујични потоци и Крива ријека у Тутњевцу, причињена је материјална штета на пољопривредним парцема, на десетинама пољопривредних газдинства и домаћинствима гдје имамо муљ у двориштима, заплављене помоћне објекте у којима се држи сточна храна и пољопривредна механизација и гдје су смјештени кућни уређаји као што су котоловнице“, навео је Крстић.
Он је навео да је вода пријетила стамбеним објектима у Улици цара Душана и Соколској у Угљевику, али је брзом интервенцијом проширен ободни канал, уз индустријску зону гдје је вода отекла у ријеку Јању, чиме су спријечене поплаве у домаћинствима и стамбеним објектима.
На сједници Штаба за ванредне ситуације општине Угљевик донесен је закључак да је стање високе приправности и да се спроводе мјере санације штета и спречавање ризика од настанка будућих штета кроз интервенте активности на чишћењу пропуста, канала те уклањања муља и наноса са путева и из домаћинстава.